Dwelle: promyšlená loftová dřevostavba se skvělým designem

Dwelle je další ze série nízkoenergetických dřevostaveb, které využívají volného vyššího prostoru pod stropem pro umístění loftového/patrového prostoru. Podobné řešení, jako například u firmy KODA. S tím rozdílem, že tentokráte je použita střecha sedlová. Modulární dřevostavba s nízkou energetickou spotřebou, která lze být realizována i v pasivním standardu, je vyráběna ve Velké Británii. Firma nabízí několik variant v různých cenových hladinách a velikostech podlahové plochy. Řešení startuje na 18 m2 podlahové plochy. Zajímavěji, co se týče architektury a dispozice se však jeví standardizovaná jednotka o podlahové ploše 45 m2, která umožňuje velmi snadnou a desingově povedenou modularizaci, resp. rozšíření stavby o další místnosti či prvky v souladu s požadavky zákazníka.

celkový pohled

kuchyně a ložnice

Prostorová dispozice

Základní modul s podlahovou plochou 45 m2, bez přídavných prvků, je řešený velkým společným prostorem, který zdůrazňuje i vysoký strop díky sedlové střeše. Vertikálně tento prostor rozděluje patro, které zabírá část půdorysu. Loftová místnost není zcela oddělena od společného prostoru a místnost komunikuje se zbytkem interiéru. Patro lze využít jako ložnici s pracovním stolem či knihovnou. Pod tímto zvednutým patrem se nachází dvě malé místnosti — kompletně uzavřená koupelna a polootevřený kuchyňský kout. Do hlavní místnosti potom vedou schody, které umožňují přístup do horního patra. Jelikož se jedná o modulovou stavbu, firma nabízí mnoho modifikací výchozího modulu ať už jde například o rozšíření verandy, prodloužení domu nebo přidání místností apod.

půdorys

Modulární řešení

Základní jednotka modulárního domu lze snadno přizpůsobit a zákazník se může dokoupit požadované moduly přesně podle svých potřeb.

Modulární řešení různých kombinací této dřevostavby.

 

Cena

Hlavním nedostatkem a také důvodem, proč hodnotím 80 % je vysoká cena, která je patrně hodně ovlivněna rozvinutou ekonomikou země, ve které se domky vyrábí (Velká Británie), čili na poměry dané země se nejedná o extrémně přemrštěnou částku za takový dům, pro nás však bohužel ano. Tyto zajímavé modulové dřevostavby začínají na ceně kolem 2,5 milionu korun bez daně, přičemž se samozřejmě připlácí za případné dodatečné moduly.

Zdroje a odkazy

Oficiální stránky výrobce

Mohlo by Vás také zajímat

Shrnutí
Datum
Název
Dwelle: promyšlená loftová dřevostavba se skvělým designem
Hodnocení autora
41star1star1star1stargray

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *