KODA house: prefabrikovaný betonový mini dům

Prefabrikovaný betonový mini dům, který na své ploše 25 metrů čtverečných nabízí loftovou ložnici, koupelnu a obytnou místnost s kuchyní je dílem designérského studia Kodasema z Estonska. Během roku 2016 byl oceněn v několika soutěžích a nedávno se konečně dočkal spuštění komerčního prodeje.

Moderní, nízkoenergetický, prefabrikovaný mini dům z Estonska

pohled na prefabrikovaný mini dům z betonu v továrně

betonový mini dům - interiér

betonový mini dům - ložnice

Mini domku dominuje obrovské okno se vstupními dveřmi, které zabírá celá dvě patra a je zároveň i jedinou plochou, kterou se může dovnitř dostat denní světlo. Rám stěn je mírně předsazen před okno a vytváří chráněnou terasu. Z hlavního pokoje, kde je umístěna i menší kuchyň s výsuvným stolem a dalšími chytrými nápady, vhodnými do malých prostor, vedou schody do patrové resp. loftové ložnice. Pod tímto segmentem se nachází koupelna a šachta se vzduchotechnikou a technickým zázemím. Celý domek je koncipován jako ekologická, plně mobilní stavba s nízkou energetickou náročností.

Malý, ale bohužel ne zrovna levný dům

V současné době celý projekt nejvíce sráží cena, která se pohybuje vysoko nad 100 000 dolary. Doufejme tedy, že se začínající firmě podaří prodat pár prototypů, vychytat výrobu a zejména rapidně zlevnit.

Jak se dům líbí vám?

Zdroje

Web kodasema.com: http://www.kodasema.com/

Facebook Kodesama: https://www.facebook.com/kodabykodasema

Mohlo by Vás také zajímat

Shrnutí
Datum
Název
KODA house: prefabrikovaný betonový minidům
Hodnocení autora
41star1star1star1stargray

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *