Krabice od Berta – modulové domy za pár korun?

Když se navzájem snoubí vášeň pro design, poctivé řemeslo a inovace, je výsledná stavba chloubou architektury. Což může platit i pro modulové domy. Dobrým příkladem je společnost Bert & May Group sídlící v Londýně.  Sdružuje tři společnosti zabývající se architekturou, materiály a uměním. Jejich cílem je nabízet netradiční řešení v celé škále oborů souvisejících s tím, co je nám blízké, k bydlení.

Materiály

Při realizaci vlastního bydlení tak můžete získat kompletní řešení v jednotném stylu, což výrazně ušetří čas i peníze. Sekce materiály zahrnuje vnitřní vybavení od podlahy, přes zařízení kuchyně a koupelny až po textilie a dekorace. Specialitou firmy jsou keramické obkladové prvky – dlaždice a obkladačky v rozmanitých vzorech i barvách.

dlaždice z nabídky firmy Bert and May

nabídka dlažby od firmy Bert and May

Modulové domy

Společnost nabízí 4 modulové domy o různých velikostech, a to jeden kancelářský „box“ a zbytek jsou domy určené pro bydlení či rekreaci. Základem je úzká spolupráce se zákazníkem od prvotní myšlenky až po samotnou realizaci. Zákazník si volí materiály pro obklady, dlažbu, střešní krytiny, podlahy a významně zasahuje výběrem vybavení interiéru a barev.

Z materiálů dominuje dřevo, jednak pro svůj příjemný vzhled a také pro jeho vlastnosti jako konstrukční materiál. Velkorysé okenní otvory jsou vyplněny ultra tenkými okny od přední britské firmy Crittall. Nechybí venkovní terasa a co víc, střecha je také osázená, takže slouží jako další izolační vrstva.

Kancelářská buňka

Nejmenší nabízenou stavbou je tzv. kancelářský box, což není nic jiného než přepravní dvacetistopý (2,44 x 2,17 x 2,17 m) kontejner, obložený izolací a dřevem. Už za 6 týdnů od objednávky získáte prostor 15mpro vaše podnikání. Cena mobilní kanceláře začíná na 600 000 Kč, což je na britské poměry takzvaně za hubičku.

modulové domy - kontejnerová kancelář

modulové domy - dispozice kontejnerové kanceláře

modulové domy - kontejnerová kancelář

Modulové domy – dřevostavba

Obytné domy pak společnost nabízí ve 3 velikostech. Konstrukčně se liší od kontejnerového domu. Skládá se totiž ze sendvičových panelů s vnitřní izolační vrstvou. Dřevo je přiznané jak v exteriéru, tak i v interiéru, což dotváří příjemnou atmosféru a dodává stavbě rustikální vzhled.

Rekreační objekt

Nejmenší je tzv. pop-up suite, který slouží primárně jako rekreační stavba. Ve spolupráci s hoteliéry vznikl velkorysý prostor s rozlohou 42m s plně vybaveným příslušenstvím a volitelným kuchyňským koutem.

modulové domy - dispozice rekreačního objektu

A pokud byste navštívili jihoanglické město Brockenhurst, v místním The Pig Hotel máte možnost přespat právě v jednom Bertově Boxu.

“Bert’s Box je teď nejoblíbenější pokoj mezi hotelovými hosty. Investice se nám vrátila ve velice krátké době.“

říká manažer hotelu Jorge Gertrudes.

modulové domy - The Pig Hotel

modulové domy - interiér

Obytné modulové domy

Jako poslední mi zbývá představit stavby určené pro trvalé bydlení. Dispozičně se jedná o 2+kk, resp. 3+kk o podlahových plochách 46, nebo 73m.

modulové domy - dispoziceZmiňovaný větší “Box” byl představen v roce 2015 na veletrhu Decorex a a London Design Festivalu a zaznamenal značný ohlas. Pozitivně byly ceněny především vlastní designové obklady a dlažby a také originální kuchyň z pera studia Reed Deer. Atmosféru podtrhuje nábytek a svítidla mísící průmyslový vzhled a dřevo, což dodává interiéru jedinečný eklektický styl.

modulové domy - exteriér

modulové domy - interiér

modulové domy - interiér

modulové domy - interiér

modulové domy - interiér

modulové domy - interiér

modulové domy - interiér

B&M Group garantuje dodací lhůtu 12-14 týdnů od objednávky, přičemž při objednávce je nutné složit depozit v hodnotě poloviny domu. A jaká je cena? Dům s jednou ložnicí vychází v přepočtu na 4,8 mil. Kč a větší lze pořídit za 5,6 mil. Kč. Můžete namítnout, že taková cena není pár korun. Ano souhlasíme. Na české poměry. Na ty britské je to ovšem cena výhodná a bylo by fajn, pokud by se Bertovými domy inspirovala i česká firma… 🙂

Zdroje:

www.bertandmay.com

www.architecturaldigest.com

Mohlo by Vás také zajímat

Shrnutí
Datum
Název
Krabice od Berta - modulové domy za pár korun
Hodnocení autora
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *