Americké prefabrikované domy

Prefabrikované domy mají ve Spojených státech delší tradici, než je tomu u nás. Souvisí to i s odlišným naturelem tamějších obyvatel, větší otevřeností a flexibilitou. Přestože podíl nájemního bydlení v USA narůstá, mnoho lidí si chce stále pořídit vlastní dům. Prefabrikovaný dům je proto pro mnohé dobrou volbou. Pro dnešní článek jsem vybrala několik zajímavých projektů, které mají společné to, že je lze pořídit za výhodnou cenu.

Alchemy

Alchemy je architektonické studio, které se dostalo do povědomí díky projektu Weehouse. Od roku 2003, kdy byl postaven první dům, až po současnost má na kontě více než třicet realizací. Později se k řadě Weehouse přidala řada Barnhouse a Lighthouse.

weehouse

Základní modul Weehouse je o rozloze 27 – 79 m² a libovolně lze spojit až 4 moduly. Cena domu se tak pohybuje v přepočtu mezi 2,6 – 7,7 mil. Kč podle velikosti a vybraných materiálech.

weehouse

weehouse

Konstrukci tvoří ocelový rám doplněný dřevěnými SIP panely a izolací. Venkovní fasádu si může zákazník vybrat mezi dřevem a vlnitým plechem různých barev. V interiéru je potom možné zvolit z několika možností pro obklady, omítky, podlahy nebo dřevěné prvky (obložení stěn, tropu či skříně). Součástí výbavy domu je také kuchyň, koupelna s toaletou a také veškeré elektrické vedení, vodovod a odpady. Díky vysoké míře individualizace tak nelze na první pohled poznat, že se jedná o prefabrikované domy.

weehouse

weehouse

weehouse

weehouse

weehouse

weehouse

Barnhouse se modelů Weehouse se liší tím, že má sedlovou střechu. Zákazník si může vybrat ze třech velikostí. Stejně jako od u předchozího, je možné si libovolně nakombinovat vybavení v interiéru. Cena jednotlivých modelů je cca 3,3 – 7,7 mil. Kč.

barnhouse

barnhouse

barnhouse

Lighthouse se novinkou pro letošní rok. Jedná se jakousi stavebnici ze SIP panelů, jejímž sestavením získáte malý domek, prostor pro kancelář, domek pro hosty, atd. Lighthouse lze pořídit za 2,6 mil. Kč nebo na splátky za 1000 usd měsíčně.

lighthouse

Více fotek a info na www.weehouse.com

 kitHAUS

KitHAUS je představitelem jednoduchých domků pro všestranné využití. Domky jsou primárně určeny pro rekreační bydlení, domky pro návštěvy, jako kancelář, ale i jako prodejny. Firma nabízí stavby pro komerční účely a má za sebou několik realizací obchodů.

kitHAUS

Základní modely jsou označené k3, k4, k5 a k6. Vždy se jedná o lehkou hliníkovou konstrukci doplněnou SIP panely. Na venkovní obklad je možné zvolit vlnitý pozinkovaný plech, nebo cementové desky. V interéru pak vyniká obklad z broušených březových desek na stěnách a bambusová nebo překližková podlaha. V koupelně je použita voděodolná cementová deska pro podlahu a stěny. Pro domy není třeba budovat masivní základovou konstukci. Menší modely si vystačí s ocelovými kotvami, větší pak s betonovými piloty.

kitHAUS

kitHAUS

kitHAUS

kitHAUS

kitHAUS

KitHAUS lze dostat ve velikostech od 6 do 30 m² . Komerční projekty lze navrhnout i větší. Cena začíná na cca 500 000 Kč a největší model k6 stojí cca 1,2 mil. Kč.

Více info na kithaus.com

Cubicco

Společnost Cubicco působí v Miami a také v Nizozemsku. Americká odnož se specializuje na domy, které jsou odolnější vůči silnému větru a povodním. Konstrukcí se jedná o dřevěný skelet z LVL trámců doplněných o dřevěné desky a izolaci z recyklované celulosy. Izolace je napuštěna retardérem hoření a je odolná proti působení hmyzu a jiných škůdců.

cubicco

Design domů je poplatný oblasti. Takhle nějak si totiž představuju letní dům na Floridě… 🙂 Bílá fasáda, velká okna, světlý interiér.

cubicco

cubicco

cubicco

cubicco

cubicco

V nabíce nalezneme řadu „Classic“, což je dům o rozloze 63,5 m² s možností volby vnitřního uspořádání. Dům Classic vyjde na cca 2,5 mil. Kč. Řada „Premier“ zahrnuje 4 modely různých velikostí. Uvnitř jsou použity luxusní materiály – italské obklady, kámen, porcelán. Všechny domy mají navíc terasu a některé i bazén.

www.cubicco.com

Mohlo by Vás také zajímat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *